Technológie Maxxis


TUBELESS READY
Bezdušové použitie plášťov prináša jazdcom mnohé výhody: možnosť použitia nižších tlakov, vďaka čomu má plášť lepšiu trakciu, menší valivý odpor v porovnaní s plášťom, ktorý obsahuje dušu, menšiu náchylnosť k defektom. Plášte Maxxis Tubeless Ready (TR) prinášajú výhody UST plášťov a pri oveľa nižšej hmotnosti. TR plášte vyžadujú použitie bezdušového tmelu, ktorý utesní steny plášťa zabránilo tak úniku vzduchu. Teto tmel má zároveň dokáže zaceliť drobné poškodenia plášťa pri jazde.

Zmesi


Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere plášta je zmes, z ktorej je plášť vyrobený.
Prehľad rôznych typov zmesí a ich vlastností nájdete nižšie.

SINGLE COMPOUND
Jedna zmes je použitá po celej šírke behúňa. Zloženie tejto zmesy je optimalizované pre dlhú životnosť a dobré jazdné vlastnosti plášťa.

DUAL COMPOUND
Dve zmesy, ktoré sú použité na behúňi ponúkajú nižší valivý odpor a väčšiu priľnavosť v zákrutách ako plášte s jednou zmesou.


SUPER TACKY
Špeciálna veľmi mäkká zmes, ktorá je vyvinutá pre potreby MTB plášťov zabezpečuje výbornú priľnavosť.

3C TRIPLE COMPOUND MOUNTAIN
3C Triple Compound technológia využíva tvrdšiu, základnú vrstvu s dlhšou živostnosťou a dve postupne mäkšie hornej vrstvy s cieľom optimalizovať trakciu a stabilitu. Maxxis ponúka tri rôzne verzie našej 3C Triple Compund technológie: Maxx Speed, Maxx Terra a Maxx Grip.

MAXX SPEED
Používa sa predovšetkým u XC a Enduro plášťov, tieto dve zmesy na vonkajšej vrstve sú špeciálne navrhnuté na zníženie valivého odporu a optimalizáciu opotrebovanie a trakcie.

MAXX TERRA
Zmes 3C Maxx Terra je mäkšia a ponúka viac trakcie, ako 3C Maxx Speed a poskytuje menšie opotrebovanie behúňa a menší valivý odpor ako Maxx Grip.

MAXX GRIP
Nový názov pre 3C zmes pre zjazdové plášte. 3C Maxx Grip ponúka výbornú priľnavosť a bezkonkurenčnú trakciu na zjazdových tratiach.


Ochrana proti prerazeniuSILKWORM
Technológia Silkworm je založená na exkluzívnom materiále, ktorý je pridaný pod behúň plášťa, čím sa zvyšuje odolnosť proti prepichnutiu a roztrhnutiu.

KEVLAR® COMPOSITE (K2)
Táto špeciálna kevlarová textília poskytuje lepšiu ochranu proti prepichnutiu, ako štandardné technológie Kevlar® a Vectran®. Doplnenie tohto ľahkého a poddajného materiálu zaisťuje, že kvalita jazdy a vlastnosti plášťa sú neprekonateľné.

NYLON BREAKER
Technológia Nylon Breaker je špeciálna výstuha, ktorá poskytuje ochranu pred prepichnutím priamo v oblasti behúňa. Táto technológia sa používa pri vybraných modeloch cestných plášťov.

MAXXPROTECT
Špeciálny ochranný materiál, ktorý je umiestnený medzi behúň a kostru plášťa s hrúbkou od 0,9 mm od 1,5 mm. MaxxProtect je navrhnutý tak, aby maximalizoval odolnosť proti prepichnutiu u vybraných trekingových plášťov.

KEVLAR® INSIDE
Kevlarová vrstva je umiestnená pod behúň plášťa podobne ako technológia MaxxProtect. Kevlar® Inside sa líší v hrúbke a poskytuje optimálnu ochranu proti prepichnutiu.

SILKSHIELD
SilkShield ponúka ochranu od pätky k pätke (na rozdieľ od Silkworm, ktorá je len pod behúňom), čím poskytuje lepšiu úroveň ochrany bočníc proti prerezaniu alebo predraniu.

MAXXSHIELD
MaxxShield predstavuje dokonalú ochranu proti defektom. K technológii SilkShield (ochrana od pätky k pätke) je pridaná naša ďalšia technológia vrstva K2 (Kevlar® Composite), čím sme dosiahli bezkonkurenčnú odolnosť našich plášťov.

BUTYL INSERT
Je prídavná vrstva butylovej gumy na bočniciach zjazdových plášťov, ktorá pomáha zabrániť preseknutiu duše, zároveň vďaka svojej tuhosti chráni aj ráfik a zlepšuje bočnú stabilitu plášťa aj pri veľmi nízkych tlakoch.

L.U.S.T.
Technológia L.U.S.T. (Lightweight Ultimate Sidewall Technology) ponúka lepšiu odolnosť proti prepichnutiu, lepšiu životnosť a zároveň nižšiu hmotnosť ako štandardné bezdušové technológie UST. Pridaním tenkej textilnej vrstvy na bočnicu, ktorú pokrýva špeciálna vzduchotesná kaučuková zmes, sa vytvoril plášť, ktorý je ľahší, tuhší a drží lepšie tlak vzduchu.

EXO PROTECTION
Extrémne odolná, ale zároveň ľahká a pružná vrstva husto tkanej textílie zabraňuje prerezaniu alebo predraniu bočnice plášťa v náročných podmienkach.